Organizacja godnego pogrzebuŚmierć osoby bliskiej jest niezwykle smutnym wydarzeniem. Pierwsze dni po odejściu ukochanego człowieka są jednak najtrudniejsze. W tym okresie nie mamy bowiem czasu na to, by na spokojnie rozpocząć przeżywanie żałoby, ponieważ należy zabrać się za przygotowanie pochówku.

domy pogrzebowe

Jakie usługi powinien świadczyć rzetelny zakład pogrzebowy?


Warto pozwolić sobie pomóc w tym trudnym okresie, korzystając z usług kompetentnego zakładu pogrzebowego. Wykwalifikowana kadra pracownicza zajmie się organizacją poszczególnych elementów ceremonii pożegnalnych, co pozwoli żałobnikom na poświęcenie większej ilości czasu na inne ważne sprawy urzędowe i zawiadomienie najbliższych o stracie. Jest to tym większe ułatwienie, gdyż zakłady pogrzebowe obecnie zajmują się świadczeniem bardzo wszechstronnego wachlarza usług, do których zaliczają się:

    kremacja zwłok
    przygotowanie ciała do obrzędów pogrzebowych (kosmetyka i ubiór)
    transport ciał do zakładu, kościoła i na cmentarz
    przechowywanie zmarłych w chłodniach
    aranżacja oprawy muzycznej i kwiatowej
    obecność Mistrza Ceremonii Pogrzebowej
    pomoc w organizowaniu stypy
    transport uczestników pogrzebu za pomocą autokarów lub busów
    oferowanie szerokiego asortymentu akcesoriów pogrzebowych, w tym trumien i urn
    zamieszczenie nekrologów i informacji o pogrzebach w gazetach oraz wydrukowanie klepsydr.

Powyższe przykłady pokazują, że zakłady pogrzebowe są w stanie dobrze zorganizować praktycznie każdy aspekt uroczystości pożegnalnych. Świadczeniem wymienionych usług zajmuje się także zakład pogrzebowy "Cerber", którego siedziba znajduje się w Raszynie. W celu pozyskania dokładniejszych informacji, zapraszamy do wejścia na stronę internetową https://raszyn.pogrzeby-cerber.pl/.

cmentarz duzo grobow

O czym należy pamiętać podczas organizacji uroczystości pożegnalnych?


Nie można zapominać również o tym, że pogrzeb powinien uwzględnić ostatnią wolę zmarłego, zawierając się m. in. w sposobie pochówku. Organizacja ceremonii pogrzebowej jest bowiem często ostatnią szansą na okazanie uczuć, jakie żywiliśmy wobec żegnanej osoby. Z tego powodu pogrzeb nie powinien składać się tylko z maksymalnie okrojonego, schematycznego obrzędu. W programie uroczystości powinny znaleźć się także akcenty nawiązujące bezpośrednio do najlepszych cech osoby zmarłej. Żałobnicy powinni widzieć, że żegnana przez nich osoba była kochana i szanowana przez swoją najbliższą rodzinę. Dlatego uroczystości warto wzbogacić np. o przemowy wspomnieniowe, oprawę fotograficzną itp. Ich aranżacją zajmują się również pracownicy zakładu pogrzebowego "Cerber"