Ochrona plonów rolnych poprzez stosowanie produktów agrochemicznychKażdego roku wiele roślin spożywczych sadzonych na polach, w ogrodach i sadach jest traconych z powodu rozprzestrzeniania się szkodników.

To z kolei może znacznie zaszkodzić ogólnym plonom rolników, a także może oznaczać poważne niekorzystne skutki dla światowej ludności, ponieważ z tego powodu często borykają się oni z poważnym głodem, niedoborem różnorodnego pożywienia czy wysokimi cenami produktów spożywczych w sklepach. Dlatego tak ważna jest jak najlepsza ochrona roślin przed szkodnikami i chwastami, a stosowanie rozsądnych ilości produktów agrochemicznych jest jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów osiągnięcia tego celu.

rolnictwo-05

Jakimi preparatami przeprowadza się zwalczanie chwastów w ziemniakach

Syntetyczne środki ochrony roślin zostały przyjęte, ponieważ poprawiły kontrolę i spowodowały mniejsze szkody w uprawach. Ponadto stosowanie preparatów agrochemicznych może poprawić jakość przechowywanej żywności i zapewnia pewne korzyści bezpośrednio konsumentom w postaci niższych cen żywności w sklepach i łatwego dostępu do różnorodnych produktów spożywczych.Środki ochrony roślin to klasa preparatów agrochemicznych, które odstraszają lub eliminują wszelkiego rodzaju szkodniki. Istnieją środki dezynfekujące i fungicydy do zwalczania mikroorganizmów, pleśni, i grzybów, insektycydy do zabijania owadów, rodentycydy do zabijania myszy i szczurów, oraz herbicydy do zwalczania chwastów, a także inne rodzaje produktów. Niektóre preparaty nakłada się na glebę przed sadzeniem, a inne na same rośliny.

rolnictwo-06

Stosowanie odbywa się w różnych okresach cyklu wzrostu, w zależności od substancji i występującego szkodnika.Obecnie w rolnictwie zwalczanie chwastów w ziemniakach poprzez zastosowanie środków ochrony roślin jest konieczne ze względu na jakość plonów, a także na żmudny proces pielenia ręcznego. Z pewnością odpowiednio dobrane herbicydy nie tylko pomagają roślinom spożywczym rosnąć zdrowo, ale również zapewniają wyższe zbiory.