Na co zwrócić uwagę, organizując wieczór kawalerski?Nie ma wątpliwości, że pożegnanie kawalerskiej egzystencji musi być oczywiście należycie uczczone. Tradycyjnie panna młoda i pan młody muszą być przygotowani oddzielnie na ceremonię ślubu. Oddzielone od siebie kobiety i mężczyźni spędzają razem ostatni wieczór przed ślubem.

Kto organizuje wieczór kawalerski?

Drużba jest szefem i to on powinien decydować o wieczorze kawalerskim. W obecnych czasach pokusa jest wielka, aby zaangażować wszystkich gości w planowanie. Ale raczej oszczędzajmy sobie stresu związanego z omawianiem każdej małej rzeczy ze wszystkimi uczestnikami. Zaangażujcie innych, ale dajcie jasno do zrozumienia, że jako świadkowie odpowiadacie i macie ostateczny głos w organizowaniu wieczoru kawalerskiego.

planowanie kawalerskiego

Zwracanie uwagi na właściwy termin

Dzień przed ślubem to nie zawsze dobry czas na wieczór kawalerski. Lepiej jest sprawdzić około dwóch/trzy-tygodni przed ślubem, czy pan młody nie mają ważnych spraw i, w razie wątpliwości, skoordynować datę z ich czasem wolnym. Dla większości przyjemnie jest znać przynajmniej dzień. Oczywiście to, co na nich czeka, pozostaje w tajemnicy, ale można podać kilka wskazówek. Musimy także uzgodnić datę z innymi gośćmi.

Ustalenie listy gości z panem młodym

Pan młody powinien sam zdecydować, kto powinien uczestniczyć w wieczorze kawalerskim. Koledzy, przed którymi nie chce się napić lub znajomi ze starej szkoły, z którymi nie ma już nic wspólnego, może nie okazać się niczym dobrym. Upewnijmy się również, że nie ma zbyt wielu uczestników, co szkodzi dynamice grupy i dobrej zabawie. Dlatego grupa powinna być w dobrym nastroju i zmotywowana, ale przede wszystkim trzymać się razem. Dodatkowo, zabawne akcesoria mogą urozmaicić strój.

Zabawy i gry

Aby goście nie nudzili się w żadnych okolicznościach, każdy powinien być zawsze zaangażowany. Pomyślmy o ciekawych grach i zabawnych zadaniach, w których nie tylko pan młody jest w akcji, ale także cała grupa jest w pełni zaangażowana. Zainteresowania pana młodego również powinny być również brane pod uwagę przy organizowaniu wieczoru kawalerskiego.

striptiz wawa

Podział koszty pomiędzy gości.

Cały dzień jest bezpłatny dla głównej osoby. Dlatego wszystkie koszty powinny być podzielone między gości, tak aby nie trzeba było siedzieć na nim samemu. Co mogą przynieść kawalerskie gry pożegnalne lub zadania, powinieneś widzieć tylko jako dodatek. Najlepiej jest obliczyć jak najdokładniej z wyprzedzeniem, tak abyśmy nie doznali przykrych niespodzianek. Dobrym pomysłem jest zebranie trochę więcej pieniędzy wcześniej, aby nie zabrakło pieniędzy w najlepszym momencie.