Ciekawe miejsca na UkrainieJednym z krajów w Europie, które są godne zwiedzenia jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę są bardzo ciekawe, jednak dopiero samodzielne zwiedzanie pozwala na zwiedzenie wielu ciekawych miejsc. Kraj ten oczarowuje wieloma historycznymi miejscami oraz pięknymi krajobrazami i życzliwym podejściem mieszkańców. Wśród ciekawych miejsc do zobaczenia należy wymienić zabytki, fascynujące góry, dzikie tereny oraz wiele innych interesujących miejsc. A więc konkretnie co warto zwiedzić?

plaza na Ukrainie

1. Berdyczów
Miasto to inaczej zwane jest ukraińską Częstochową. Jest to nie tylko wyjątkowe miejsce kultu maryjnego, ale także miejsce pielgrzymek chasydzkich Żydów, ponieważ jest miejscem pochówku Lewiego Izaaka. Wśród wyjątkowych zabytków tego miejsca wyróżnić można kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, kościół św. Barbary czy też klasztor karmelitów.

2. Twierdza w Chocimiu
Miasto to znajduje się w północno-zachodniej części Ukrainy. W mieście tym odbyły się dwie wielkie i bardzo ważne bitwy z Turkami (w 1621 oraz 1673 roku). Twierdza znajduje się na wysokim brzegu Dniestru zaliczana jest do 7 cudów Ukrainy. Przez wieki twierdza ta była nie raz rozbudowywana i zmieniana przez licznych właścicieli.

3. Charków
Kolejne z bardzo ciekawych miast na Ukrainie. Obecnie mieszka w nim ponad 1,5 mln mieszkańców. Początki jego istnienia sięgają XVII wieku, natomiast prawa miejskie zostały mu przyznane w 1750 roku. W mieście tym znaleźć można wiele ciekawych zabytków wśród, których wyróżnić należy sobór Pokrowski, sobór Uśpienski oraz bardzo ciekawa zabudowa miejska z XVIII oraz XIX wieku. Wśród tej zabudowy znajdują się pałac Katarzyny II oraz pałac Arcybiskupi.

Miejsc, które są warte zobaczenia jest o wiele więcej. Wśród nich można na pewno wymienić Kamieniec Podolski czy też Krym. Wycieczki na Ukrainę, które organizowane są przez biura podróży np. www.kresy.com obejmują swoim zasięgiem tylko te najbardziej znane miejsca. Natomiast w tym pięknym kraju można znaleźć naprawdę ciekawe miejsca, których z biurem podróży się nie zobaczy. Dlatego też warto wybrać się tam samodzielnie.

Ukraina z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wycieczek. Rośnie jej znaczenie na arenie międzynarodowej i równocześnie w oczach turystów. I słusznie, bo ta malownicza kraina położona na Wschodzie Europy ma wiele do zaoferowania.

lwowska opera

Morze, góry, piękne stare miasta, bogata historia i arcyciekawa kultura - to wszystko znajdziesz na Ukrainie. Ukraińskie Karpaty od wieków zachwycają swym pięknem i przyciągają amatorów górskich wycieczek. Morze Czarne oraz Morze Azowskie to idealne miejsca do wakacyjnego odpoczynku. Na uwagę zasługują również położone nad nimi miasta, a zwłaszcza tętniąca życiem Odessa. Jeśli wybierasz się w podróż za wschodnią granicę naszego kraju, obowiązkowym punktem Twojej wycieczki powinien być oczywiście Kijów. To stolica Ukrainy, dawna stolica Rusi Kijowskiej, przesycona duchem historii, pełna zabytków. To także miejsce, w którym historia rozgrywa się na naszych oczach. Wydarzenia na Majdanie w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu atrakcyjności turystycznej Kijowa.

Szczególną popularnością, zwłaszcza wśród Polaków, cieszą się jednak wycieczki do Lwowa. Lwów ma dla nas wartość sentymentalną. Niegdyś polski, jest przepełniony polską historią i kulturą. Malownicze uliczki w centrum Starego Miasta przyciągają miliony turystów. Piękne kościoły, pomniki oraz inne zabytki wpływają na ogromną atrakcyjność miasta. Dla Polaków szczególnie bliskie sercu są takie zabytki jak cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich. To niezwykle ważna część polskiej historii. Lwów przyciąga także ciekawą ofertą lokali gastronomicznych, hoteli, hosteli czy innych miejsc noclegowych. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że wycieczki do Lwowa są po prostu tanie. Lwów to gwarancja udanej podróży, wyjątkowych wspomnień i zdecydowanie miejsce warte do zobaczenia, zwłaszcza przez każdego Polaka.